Pałac Krobielowice
  1. Strona główna
  2. Pałac
  3. Zamek koło Wrocławia

Zamek koło Wrocławia

Data
przyjazdu
Data
wyjazdu

Zamek koło Wrocławia

W odległości 3 km od Kątów Wrocławskich i około 20 km od Wrocławia, w XIV wieku wzniesiona została wieża obronna. To był początek historii tego wyjątkowego miejsca, położonego na terenie Parku Krajobrazowego Doliny Bystrzycy, które do dziś zaskakuje swoim pięknem.

Historyczny Zamek koło Wrocławia

Pierwotna budowla była ufortyfikowanym dworem i postawała w XIV, stanowiąc własność rodu von Sitten. Następnie wieś przeszła w ręce klasztoru minorytów, a od 1529 roku majątki zostały przejęte przez klasztor premonstratensów. Za ich panowania dwór zyskał 3 skrzydła w stylu renesansowym i został przekształcony w pałac. Z czasem dobudowano fasadę i 3 wieże, zachowując je w stylu barokowym.

Zamek z czasów Napoleona koło Wrocławia

W słynnej bitwie pod Waterloo, Napoleon Bonaparte został pokonany przez feldmarszałka pruskiego Gebharda Leberechta von Blüchera. Za swoje zasługi król Prus Fryderyk Wilhelm III obdarował go majątkiem i Pałacem w Krobielowicach.

Feldmarszałek zmarł w rezydencji w 1819 roku, po niefortunnym upadku z konia. W ceremonii pogrzebowej uczestniczył król Prus, wraz z synami. Pogromcę Napoleona pochowano w pobliskich Wojtkowicach. Po kilku latach, jako ostatecznie miejsce pochówku bohatera wybrano wzgórze sosnowe w Krobielowicach i wybudowano tam, stojące do dziś, mauzoleum.

Pałac obecnie jest w rękach Nowozelandczyka, spokrewnionego z rodziną Blücherów, który jako mały chłopiec dostał zdjęcie i rysunek pałacu, wykonane przez swoją cioteczną babcię. Mężczyzna, zafascynowany tym miejscem, postanowił je kupić. Odrestaurowanie budynku trwało 4 lata, a Pałac zyskał restaurację, hotel i pole golfowe.

W każdym zakątku tego miejsca czuć ducha niezwykłej historii. Autentycznie zachowane elementy sprzed lat sprawiają, że ten wyjątkowy Zamek koło Wrocławia ma ten sam charakter co kiedyś. Zapraszamy Państwa do inspirujących odwiedzin.

Propozycje pobytów

Wybierz pakiet dopasowany do siebie

Newsletter

Dołącz do naszego NEWSLETTERA
Korzystaj z promocji i rabatów
 

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij